کفش چرم زنانه رسمی و کفش چرم تابستانی همان کفش های ساخته شده از چرم مصنوعی هستند!

آیا هرگز کفش چرم زنانه رسمی های ساخته شده از “چرم انگور” را می پوشید؟ یا دستکش در “چرم کاکتوس”؟ در مورد یک کت “چرم کامبوچا” و یک کیف “چرم قارچی” چطور؟

با حرکت به سمت مد پایدارتر، دنیای رو به رشد “چرم های آلت” بدون حیوانات به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است. این هفته شاهد راه‌اندازی برند مربی‌های پایدار جدید Lerins، از بنیانگذار Dune، دانیل روبین بودیم که شامل کفش چرم بوت 130 پوندی بود که با موادی شبیه چرم ساخته شده از پوست انگور باقی مانده از شراب‌سازی ساخته شده بود.

به اصطلاح “چرم گیاهی” فواید زیادی را برای سیاره زمین نوید می دهد. Lerins نه تنها یک جریان زباله موجود را افزایش می دهد (همانطور که در مورد “چرم های” ساخته شده از سیب، موز و آناناس نیز صادق است)، بلکه از صنعت گاوداری نیز جدا می شود و با انجام این کار، از مسائل مربوط به انتشار گازهای گلخانه ای، جنگل زدایی جلوگیری می کند. و رفاه حیوانات

Lerins به تعداد فزاینده‌ای از برندهایی می‌پیوندد که با جایگزین‌های کفش چرم تابستانی کار می‌کنند، از جمله Allbirds، Hermès، Reformation و Stella McCartney.

و این فقط “چرم گیاهی” نیست که مورد توجه قرار می گیرد. این هفته، لئوناردو دی کاپریو و کرینگ، شرکت مادر برندهای مد مانند گوچی، سن لورن و بالنسیاگا، مبالغ قابل توجهی را در استارتاپ چرم آزمایشگاهی کالیفرنیایی VitroLabs سرمایه گذاری کردند. فرآیند تولید چرم آزمایشگاهی شامل کشت سلول های بنیادی به منظور تکثیر پوست حیوانات است، بنابراین انتظار می رود چرم به اندازه چرم معمولی قوی و ماندگار باشد.

دانا توماس، روزنامه نگار و نویسنده آمریکایی می گوید: «ما در نقطه عطفی هستیم. زمانی که Fashionopolis را نوشتم [در سال 2019 که آینده مد پایدار را پوشش می داد]، این در مرحله آزمایش بود، اکنون به صورت تجاری عرضه می شود – دیدن این اتفاق هیجان انگیز است.

در ماه اوت، Stella McCartney کفش‌ها و کیف‌های دستی چرم انگور را عرضه می‌کند، و اواخر امسال، یک کیف چرم قارچ، ساخته شده از میسلیوم، ساختار ریشه قارچ‌ها. انتظار می‌رود اولین کفش چرم اسپرت مردانه گیاهی Allbirds که با روغن گیاهی و لاستیک طبیعی ساخته شده‌اند، «در زمان مناسب» باشند.

نیکول رالینگ، مدیرعامل موسسه خیریه Material Innovation Initiative مستقر در کالیفرنیا، که برندها، دانشمندان و سرمایه گذاران را برای سرعت بخشیدن به نسل بعدی مواد بدون حیوانات گرد هم می آورد، می گوید سال گذشته 980 میلیون دلار بودجه برای پارچه هایی که جایگزین پارچه های حیوانی می شوند جمع آوری شد. مواد (از جمله ابریشم و پشم).

 • منابع:
  1. Shoes made from grapes and mushroom handbags: the rise of animal-free leather

 • تبلیغات:
  1. براق کردن کاشی آشپزخانه با استفاده از روغن موتور
  2. خرید مستقیم براق کننده قلع
  3. مرجع پخش پمپ آبیاری باغ
  4. مرکز پخش نرمه گندله سنگ آهن

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.