شخصی با برخورد پاشنه کفش چرم زنانه به سر خود جان باخت

در اروپای قرن هفدهم، چکمه ها به طور کلی پوشیده می شدند. کفش‌ها پاشنه‌های نسبتاً بلندی داشتند و اغلب با گل رزهای بزرگ ساخته شده از توری و روبان تزئین می‌شدند. در آمریکا، مردان و زنان کفش چرم زنانه محکم با پاشنه متوسط ​​می پوشیدند. در قرن هجدهم کفش ها با سگک های طلا و نقره و سنگ های قیمتی واقعی یا بدلی تزئین می شدند.

در آمریکا، کفش‌های مجلسی زنانه از کفش‌های زنانه در فرانسه و انگلیس کپی می‌کردند و از پارچه ابریشمی ساخته می‌شدند و دارای پاشنه فرانسوی و معمولاً سگک بودند. برای محافظت از کفش، کفشی به نام پاتن، اغلب از همان ماده، پوشیده می‌شد.

در سال 1760 اولین کارخانه تولید کفش در ماساچوست پدیدار شد و تولید کفش به مقدار زیاد آغاز شد. با این حال، تا قرن نوزدهم و توسعه ماشین‌های مدرن مانند چرخ خیاطی، کفش‌ها را می‌توان به سرعت و ارزان ساخت. در قرن بیستم کفش ها به سبک های بی شماری با طرح ها و رنگ های متنوع ساخته می شوند.
از زمان های بسیار قدیم، کفش ها از چرم ساخته شده اند. چرم لوکسی که در بهترین کفش های مردانه و زنانه استفاده می شود، چرم گوساله است. همه کاره ترین چرم که برای بسیاری از انواع کفش چرم اصل تبریز استفاده می شود، چرم پهلو است که از پوست گاو ساخته می شود و به آن ساید می گویند زیرا پوست بزرگ از وسط به دو طرف برای جابجایی بریده می شود.

چرم بچه، ساخته شده از پوست بز، برای کفش مجلسی زنانه و دمپایی مردانه استفاده می شود. از پوست گوسفند در آستر و دمپایی استفاده می شود. از چرم خزندگان (تمساح، مارمولک و مار) در کفش های زنانه و برخی مردانه استفاده می شود. کوردوان (لایه ماهیچه ای کوچک که از پوست اسب به دست می آید) چرم سنگینی است که در کفش مردانه استفاده می شود.

چرم لاکی، که معمولا از پوست گاو ساخته می شود، سطحی سخت و براق دارد. جیر از هر یک از چندین چرم (پوست گوساله، بچه یا گاو) با صاف کردن سطح داخلی برای ایجاد یک روکش چرم ساخته می شود.

اگرچه چرم همچنان غالب است، اما در کفش چرم مردانه کالج با الیاف و ترکیبات لاستیکی و مصنوعی جایگزین می شود، به ویژه برای پاشنه ها و سایر اجزای کفش. آسترها و رویه ها ممکن است پارچه های طبیعی یا روکش دار باشند. جوش، پاشنه ها، و شمارنده ها (سفت کننده های پاشنه) ممکن است پلاستیکی باشند. اکثر زیره های داخلی و خارجی اکنون غیرچرمی هستند.

پایه پارچه ای با پوشش شیمیایی سطحی را می توان در بافت ها و طرح های مختلفی ساخت که بسیاری از آنها دانه های چرم را شبیه سازی می کنند. حق ثبت اختراع مصنوعی و جیر مصنوعی نیز در کفش استفاده می شود. چنین مواد مدرن هزینه کمتری دارند و استانداردهای عملکرد را برآورده می کنند. پارچه های خاصی از جمله کتان، ساتن و ابریشم نیز درکفش چرم دخترانه مجلسی استفاده می شود.

 • منابع:
  1. High heeled leather shoes
 • تبلیغات:
  1. براق کردن کاشی آشپزخانه با استفاده از روغن موتور
  2. خرید مستقیم براق کننده قلع
  3. مرجع پخش پمپ آبیاری باغ
  4. مرکز پخش نرمه گندله سنگ آهن

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.