ساعتی که با لامپ شمعی نوریکس کار می کند!!

در آغوش گرفتن اخگرها با شیشه های ظریف به شکل لامپ یکی از بزرگترین اتفاقات تاریخ بشر است که زندگی را تا کنون متحول کرده است.

برای چندین دهه، لامپ ها به شکل لامپ شمعی نوریکس ما را در خانه هایمان همراهی می کردند؛ با این حال، در حال حاضر، آنها به طور موثر با لامپ های LED مدرن جایگزین شده اند.

لامپ سنتی یا لامپ رشته ای، شکل نهایی خود را با رشته تنگستن در سال 1890 به دست آورد.

عملکرد چنین لامپی بر اساس یک طرح ساده بود یک سیم تنگستن نازک، هنگامی که به برق متصل می شود، می سوزد، گرما و نور می دهد؛ نور چنین لامپی نزدیکترین نور به نور خورشید بود که مزیت بزرگ آن بود.

متأسفانه، لامپ سنتی تنها 5 درصد از انرژی مصرف شده را به صورت نور به ما می داد، که در نگاه به گذشته، بسیار غیراقتصادی بود.

لامپ ها یا لامپ های ال ای دی در اوایل دهه 2000 به تدریج در خانه های ما ظاهر شدند و به تدریج جایگزین منابع نور هالوژن مد روز شدند.

لامپ های ال ای دی مدرن تقریبا 100 درصد انرژی مصرف شده را برای انتشار نور مصرف می کنند و کارایی آنها 50000 ساعت تخمین زده می شود!

لامپ

هم لامپ های رشته ای و هم لامپ های هالوژن در حال حاضر مطابق با دستورالعمل های اتحادیه اروپا در مورد حفاظت از محیط زیست و نیاز به جستجوی راه حل های زیست محیطی بیشتر، مانند لامپ های LED و لامپ های LED، از چرخش در اتحادیه اروپا خارج شده اند.

منابع نور لامپ های LED مبتنی بر دیودهای ساطع کننده نور (LED) هستند.

نور سفید لامپ های LED از دو طریق به دست می آید لامپ می تواند حاوی دیودهایی در رنگ های اصلی – قرمز، آبی و زرد – باشد که با هم نور سفید ایجاد می کنند یا فقط می توان از یک دیود آبی استفاده کرد و نگهدارنده لامپ با یک دیود پوشانده می شود. فسفر از داخل

نور آبی دیود فسفرها را فعال می کند و سپس شروع به انتشار نور سفید می کند.

امروزه تقریباً در تمام لامپ های LED از تراشه های LED آبی با فسفرهای زرد برای تولید نور سفید استفاده می شود.

از دیودهای کلاسیک یا (به طور فزاینده) دیودهای روی سطح استفاده می شود که زاویه پرتو وسیع تری را ارائه می دهند و حتی بادوام تر هستند.

اما این پایان مزایای لامپ های LED نیست. آنها نه تنها می توانند شدت نور را تغییر دهند، بلکه می توانند به عنوان لامپ های ایده آل برای دیمرها نیز تغییر کنند.

آنها می توانند بدون نیاز به فیلتر رنگ دیگری به خود بگیرند که در مورد لامپ های رشته ای ضروری بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.