ریختن خاک گل سانسوریا بر سر عروس توسط داماد خبرساز شد!!!

برای اجرای موفقیت آمیز هر پروژه، مهم ترین چیز یک آماده سازی خوب و کامل است.

همین امر در مورد کاشت گل نیز صدق می کند زیرا بستر و آنچه در آن است می تواند بر نتیجه نهایی تأثیر بگذارد.

قبل از شروع عمل با نهال، خاک گل سانسوریا باید با آسیاب و سست کردن کشت شود، به خصوص اگر می خواهید از چمنزار باغ گل درست کنید.

البته انواع مختلف خاک نیاز به آماده سازی متفاوتی دارند، بنابراین خاک قلیایی به هوموس، ذغال سنگ نارس یا ماسه نیاز دارد. در مورد لوم نیز همینطور است، جایی که احتمالاً کود اضافه می شود.

لازم به ذکر است کارشناسان باغبانی کودهایی با منشاء گیاهی را ترجیح نمی دهند، بلکه کودهایی مانند اسموکوت را ترجیح می دهند، کود دانه ای که بسته به مواد تشکیل دهنده آن از پنج تا حتی 13 ماه حل می شود.

علاوه بر این، پس از پودر شدن خاک، گیاهان در سازندی قرار می گیرند که برای کاشت مناسب است.

باید شرایط زمانی و مکانی مورد نیاز یک گل خاص را در نظر گرفت و در مورد چیدمان تصادفی تصمیم نگرفت.

خاک

اگر تصمیم به کاشت در گلدان گرفته اید، چه آنها را در تراس یا جایی در باغ قرار دهید، خاک گلدان باید منحصراً ترکیبی از ذغال سنگ نارس، هوموس و ماسه باشد تا رطوبت حفظ شود.

هنگام خرید خاک، هرگز خاک سیاه و قلیایی را انتخاب نکنید، زیرا در این صورت گیاه شما «سوخته» خواهد شد. کارشناسان مرکز باغ “بوبیکا” می گویند، اگرچه این عقیده عمومی وجود دارد که خاک سیاه مغذی است، اما اینطور نیست.

بنابراین، خاک پیت در گلدان ها قرار می گیرد که با افزودن کود، بهترین دستور برای بقای طولانی مدت گیاه است.

اگر عمق گلدان ها بیشتر از 50 سانتی متر باشد، فضایی برای رشد ریشه ها وجود دارد، بنابراین یک زهکشی ساخته شده از باتودا، شن کوچک، با ضخامت 5-10 سانتی متر باید در پایین قرار گیرد.

خاک و کود دانه ای را به آن اضافه کنید و بستر رشد بهینه خواهد بود.

نکته به علاوه کودهای خاک در اطراف ما وجود دارند، نه فقط در فروشگاه های باغ. بسیاری از آنها را بدون اینکه متوجه شوید در آشپزخانه خود نگه می دارید.

بنابراین فولکلور سیب، موز، قهوه را توصیه می کند، برای مثال در گیاهان گلدانی، می توانید تکه های سیب را برای تشویق گلدهی فشار دهید.

آبجو، آب معدنی، چای سیاه و تفاله قهوه (بهترین برای گل رز) نیز کودهای خوبی هستند، بنابراین آنها را با آبی که به آنها آبیاری می کنید مخلوط کنید.

اگر خاک اطراف آنها را با پوست موز بپوشانید که کود بسیار موثری است، هم گیاهان گلدانی و هم گل های باغچه بهتر عمل می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.