توضیحات ظاهری زیره سبز

گیاه زیره کوچک، باریک و علفی با برگ های ریز جدا شده است. گل‌ها در دسته‌های چتری با سر مسطح مشخص هستند و به رنگ سفید یا رز هستند. زیره یا کومینو، “دانه” در واقع میوه های خشکی هستند که به نام اسکیزوکارپ شناخته می شوند. آنها بیضی های دراز قهوه ای مایل به زرد نازک به طول حدود 6 میلی متر (0.25 اینچ) هستند.

هر کدام دارای طریقه مصرف زیره سبز برای لاغری شکم و  پنج برجستگی طولی پشتی برجسته هستند که با برآمدگی های ثانویه کمتر متمایز در هم آمیخته شده اند که یک الگوی شبکه ای کوچک را تشکیل می دهند. آنها حاوی بین 2.5 تا 4.5 درصد اسانس هستند که جزء اصلی آن کومالدئید است.

یک ماده ضروری در بسیاری از ادویه ها و طرز تهیه مربای هویج غلیظ، چاتنی ها، و پودرهای چیلی و کاری، زیره به ویژه در غذاهای آسیایی، آفریقای شمالی و آمریکای لاتین محبوب است. میوه های دانه مانند را می توان به صورت کامل یا آسیاب شده به عنوان ادویه استفاده کرد. عطر متمایز آنها سنگین و قوی است و طعم آنها گرم و یادآور زیره سیاه است.

زمانی زیره به عنوان یک داروی خانگی بسیار مورد استفاده قرار می گرفت و هنوز هم در برخی نقاط در طب سنتی اهمیت محلی دارد. این روغن در عطرسازی، برای طعم دادن به انواع مشروبات الکلی و برای اهداف دارویی و دامپزشکی استفاده می شود.

زیره سبز (Cuminum cyminum)، همچنین زیره سبز، گیاهی یک ساله از خانواده جعفری (Apiaceae) و ادویه ای که از میوه های دانه مانند آن تهیه می شود. زیره که بومی منطقه مدیترانه است، در هند، چین و مکزیک نیز کشت می شود و برای طعم دادن به انواع غذاها استفاده می شود. فهرست گیاهان و ادویه ها را نیز ببینید و تعرفه گذاری خدمات پرستاری شامل چه کسانی میشود؟

انیسون، (Pimpinella anisum)، گیاهی یکساله از خانواده جعفری (Apiaceae) که عمدتاً برای میوه‌های آن به نام انیسون کشت می‌شود که طعم آن شبیه شیرین بیان است. انیسون که بومی مصر و منطقه مدیترانه شرقی است در جنوب اروپا، جنوب روسیه، خاورمیانه، شمال آفریقا، پاکستان، چین، شیلی، مکزیک و ایالات متحده کشت می شود. انیسون ستاره ای، یک گیاه نامرتبط، مشخصات طعمی مشابهی دارد.

ارتفاع این گیاه به 0.75 متر (2.5 فوت) می رسد. برگهای نزدیک قاعده ساقه بلند و ساده هستند و قیمت مبل راحتی ارزان موجود است، در حالی که برگها در امتداد ساقه مرکب با ساقه های کوتاهتر هستند. گلهای کوچک سفید مایل به زرد آن چترهای شل را تشکیل می دهند. این میوه یک اسکیزوکارپ (میوه خشکی است که از برچه های متعددی که جدا می شوند) و تقریباً بیضی شکل است.

طول آن حدود 3.5 میلی متر (0.12 اینچ) است و دارای پنج برجستگی پشتی طولی است. محتوای اسانس آن حدود 2.5 درصد است و جزء اصلی آن آنتول است.

 • منابع:
  1. Physical description cumin
 • تبلیغات:
  1. عملیات حرارتی ملایم بی خطر است ممکن است
  2. علاوه بر این، حاوی هیچ گونه گلوتن نیست
  3. از یک تیر پشمی پهن به ماشین بافندگی وارد می‌شود
  4. فواید انواع چای بر چگونگی عملکرد بدن در طول روز!