تجارت و صادرات پوست خرس یکی از پرسود ترین کار ها شد

یک ضرب المثل قرن شانزدهمی توصیه می کند: “فروختن پوست خرس قبل از خشک کردن آن عاقلانه نیست.” این یکی از داستان‌هایی است که برای توضیح اینکه چرا در دوران مدرن، انواع وال استریت به کسی که سهامی را با انتظار کاهش قیمت آن می‌فروشد، می‌گویند «خرس» می‌گویند.

بنابراین، بازاری که در آن ارزش اوراق بهادار یا کالاها به طور مداوم کاهش می‌یابد، به عنوان «بازار نزولی» شناخته می‌شود، مانند بازاری که سهام ایالات متحده اکنون تجربه می‌کند.

برعکس، زمانی که دارایی ها به طور پیوسته در یک دوره زمانی در حال افزایش هستند، “بازار گاوی” است. در کلاس‌های پول و بانکداری، من به دانش‌آموزان در مورد فرضیه بازار کارآمد آموزش می‌دهم که می‌گوید قیمت سهام منطقی است، زیرا همیشه بر اساس اطلاعات موجود قیمت‌گذاری عادلانه‌ای دارد.

اما وقتی نوسانات بزرگی در بازار سهام وجود دارد، برای دانش‌آموزان من و دیگران سخت است که در برابر استفاده از اصطلاحات احساسی‌تر مانند «گاو نر» و «خرس» که «ارواح حیوانی» سرمایه‌گذاری را به یاد می‌آورند، مقاومت کنند. بنابراین چگونه متوجه می شوید که در بازار نزولی هستید؟

کمیسیون کنترل اوراق بهادار و بورس، بازار نزولی را به‌عنوان دوره‌ای حداقل دو ماهه تعریف می‌کند که در آن یک بازار گسترده – که با شاخصی مانند S&P 500 اندازه‌گیری می‌شود – 20 درصد یا بیشتر سقوط می‌کند. زمانی که در طی دو ماه یا بیشتر 20 درصد یا بیشتر افزایش یابد، بازار صعودی است.

شاخص استاندارد اند پورز 500 که بیشتر شرکت های معروف ایالات متحده را شامل می شود، از زمان اوج خود در 3 ژانویه 2022، حدود 24 درصد کاهش یافته است.

همه از این قانون دو ماهه پیروی نمی کنند. به عنوان مثال، در مارس 2020، زمانی که S&P 500 در عرض چند هفته به دلیل شروع همه گیری کووید-19 34 درصد سقوط کرد، بسیاری از تحلیلگران همچنان آن را “بازار نزولی” نامیدند. شکل ملایم تر از بازار نزولی است. تصحیح.» در طی یک اصلاح، قیمت ها 10% تا 20% نسبت به اوج قبلی کاهش می یابد.

برخی از تحلیلگران تخمین می زنند که از سال 1928، 26 بازار نزولی در S&P 500 وجود داشته است، به استثنای بازاری که در سال 2022 آغاز شد. میانگین طول مدت آن 289 روز بود که حدود 36 درصد کاهش داشت. طولانی ترین آن در سال 74-1973 بود و 630 روز طول کشید.

بازارهای گاوی متمایز کمتری با 24 بازار در آن دوره وجود داشته است. آنها تمایل به ماندگاری بسیار طولانی تری دارند، هرچند، اغلب برای چندین سال.

 

  • منابع:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.