آنچه باید در مورد درمان با موم پارافین بدانید

موم پارافین محصول فرعی حرارت دادن یا تقطیر نفت است که به عنوان نفت خام نیز شناخته می شود. این یک ماده مومی جامد است که شرکت ها اغلب از آن برای ساخت شمع استفاده می کنند.موم پارافین جامد کاربردهای دیگری نیز دارد، مانند یک عامل سفت کننده در پمادها یا یک کرم ضد التهابی برای پوست.

مردم اغلب از آن برای تسکین علائم آرتریت استفاده می کنند و برخی از اسپاها از آن به عنوان یک درمان درمانی استفاده می کنند.موم پارافین مایع همچنین یک روغن معدنی و یکی از مواد تشکیل دهنده بسیاری از کرم ها، لوسیون ها و ژل های پوست است.

موم پارافین دارای برخی کاربردهای بالقوه درمانی است. برخی از سالن ها و اسپاها از آن به عنوان یک درمان نرم کننده پوست یا تسکین درد برای مفاصل و عضلات درد استفاده می کنند. دو مزیت اصلی پارافین واکس خاصیت مرطوب کنندگی یا نرم کنندگی پوست و استفاده از آن در گرما درمانی است.

اسپاها و سالن‌ها اغلب از موم پارافین مایع خوراکی در درمان‌های نرم‌کننده پوست برای مرطوب کردن دست‌ها، پاها و کوتیکول‌ها استفاده می‌کنند. پارافین یک مرطوب کننده انسدادی منبع معتبر است، به این معنی که یک مانع فیزیکی روی پوست ایجاد می کند تا از هدر رفتن آب جلوگیری کند. این می تواند باعث شود که پوست فرد نرم و لطیف شود.

عوامل انسدادی مانند موم پارافین نیز می توانند به تسکین علائم بیماری های پوستی خشک مانند درماتیت آتوپیک کمک کنند. با این حال، مرطوب کننده های انسدادی ممکن است باعث ایجاد احساس چربی در پوست شوند. سد ضخیم روی پوست همچنین می تواند منجر به مسدود شدن منافذ و آکنه شود.

یک فرد می تواند از شمع وارمر استوانه ای به عنوان نوعی گرما درمانی برای دست ها یا پاهای خود استفاده کند.

برای استفاده از آن برای گرما درمانی، فرد می تواند موم را ذوب کرده، دما را آزمایش کند و دست یا پای خود را در آن فرو کند. این ممکن است با بهبود گردش خون و افزایش جریان خون در ناحیه، به تسکین سفت شدن ماهیچه ها و مفاصل کمک کند.

افراد مبتلا به اشکال مختلف آرتریت ممکن است متوجه شوند که این شکل از گرما درمانی به کاهش درد، سفتی و تورم کمک می کند و همچنین به بهبود تحرک و انعطاف پذیری کمک می کند.